8 marca 2017 r. w Domu Kultury w Płotach   uroczyście świętowano Międzynarodowy Dzień Kobiet . Zaproszone zostały wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Honorowy Patronat nad uroczystościami objął Burmistrz Płotów Marian Maliński. Organizatorem uroczystości jak co roku było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” oraz Dom Kultury w Płotach. Wśród osób, które przyjęły zaproszenia na uroczystość, nie mogło zabraknąć kobiet : radnych, dyrektorów, sołtysów, a także Pań na co dzień kierujących szkołami i jednostkami organizacyjnymi w Gminie Płoty. Swoją obecnością zaszczycili nas Skarbnik Gminy Pani Elżbieta Charkiewicz,  Pani Dorota Tarczyńska- Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach oraz  Wicedyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterpii w Waniorowie Pani Barbara Janczyszyn.

Uroczystego otwarcia obchodów dokonała kierownik Domu Kultury Pani Anna Buchholc, która powitała wszystkie przybyłe Panie, a także złożyła wszystkim Paniom życzenia. Część artystyczną obchodów uświetnił mini recital Tomasz Skierczyńskiego zalożyciela i wokalisty zespołu Time to Express Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Kobieta w obiektywie” pn. „Kobieta z Pasją” pod patronatem Burmistrza Płotów Mariana Malińskiego. W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę fotograficzną nagrodzonych prac, a także podziwiać i zakupić torebki damskie wykonane ręcznie przez Panią Beatę Staszak z Koszalina z firmy SiSback. Podczas uroczystości  wszystkie  Panie zostały obdarowane własnoręcznie przygotowanymi  upominkami,  a słodki poczęstunek wieńczył piękny duży ptyś.