26 maja w Nowym Zamku w Płotach odbył się niecodzienny koncert z okazji Dnia Matki i Dziecka, na którym zagrała kapela „Góralska Hora” ze Szczyrku. Organizatorem koncertu był Dom Kultury w Płotach. To kolejne już wydarzenie poświęcone 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Płoty. Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać takich utworów jak „Góralu, czy ci nie żal,” czy „Szalała szalała”. Trudno było usiedzieć w jednym miejscy, góralska kapela porwała do tańca całą publiczność. Na koniec każdy otrzymał prawdziwego, owczego oscypka. Na kolejny koncert zapraszamy 9 czerwca 2018 r. do Amfiteatru Parku Miejskiego w Płotach, tym razem zaśpiewa dla nas Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE.