8 maja gościliśmy w Domu Kultury aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Krak. Art z Krakowa z przedstawieniem „Nie ma jak w domu”. Była to historia małego krecika, który stwierdza, że nie chce już mieszkać w ziemi i postanawia to zmienić. Szukając nowego domu spotyka inne zwierzęta: pszczółkę, wiewiórkę, zająca i sójkę. Zwierzątka mówią mu o swoich miejscach zamieszkania i zapraszają go do siebie. Przekonuje się szybko, że domy tych zwierząt nie są dla niego odpowiednie. Najlepszy jest jego dotychczasowy domek. Sprawdziło się tutaj stare przysłowie: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Dzieci przybyłe na przedstawienie miały okazję nie tylko śledzić przygody głównego bohatera, ale również chętnie uczestniczyły w przedstawieniu, odpowiadały na pytania i nagradzały aktorów brawami.