Podziel się na Facebooku
Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury po raz pierwszy zorganizował Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej o zasięgu gminnym. W przeglądzie wzięli udział najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotyczno-obywatelskich wśród dzieci i młodzieży. Patriotyzm to troska o dobro swego kraju, stałe dążenie do pomnażania tego, co stworzyły poprzednie pokolenia, to gotowość służenia swej Ojczyźnie. Już od najmłodszych lat – głównym zadaniem jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej.

Festiwal odbył się 11 listopada w Sali Rycerskiej Nowego Zamku w Płotach. Uczestniczyły w nim trzy zespoły wokalne. Dwa zespoły z Przedszkola Miejskiego w Płotach- grupa 0a, Oc oraz studenci Akademii Malucha z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach. Grupa Pani Ewy Bednarz wykonała utwór „Przybyli ułani pod okienko”, grupa Pani Iwony Budkiewicz wykonała utwór „Serce w plecaku”, a Akademia Malucha przygotowała utwór „Kocham Cię Polsko”.  Wszystkie trzy zespoły otrzymały tytuł Laureata, pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek ufundowany przez Burmistrza Płotów oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Płotach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym przedszkolakom oraz dziękujemy wychowawcom, a także rodzicom dzieci za zaangażowanie w przygotowanie maluchów do występu.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ