Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Wolontariusze pilnie poszukiwani!!!31-05-16
UWAGA!!!
Wolontariusze pilnie poszukiwani!!!

Zostań Wolontariuszem XXIII Festiwalu EKO-MIX, EKO-CUP
Płoty 2016.
Czekamy na Wasze zgłoszenia w MGOK w Płotach codziennie          w godzinach 9.00- 17.00.
Wasza pomoc będzie nam potrzebna w dniu Finału
EKO-MIX, EKO-CUP 11 czerwca 2016 r.
Awaria linii telefonicznej24-05-16
W związku z awarią linii telefonicznej, kontakt z MGOK pod numerem telefonu 913851381.
Program XXIII Festiwalu Ekologicznego EKO-MIX, EKO-CUP Płoty 201616-05-16
XXIII EKO-MIX, EKO-CUP 201611-05-16
\"Królewna Śnieżka\"- 11 maja 2016 09-05-16
Wyjazd do Filharmonii- 8 maja 201609-05-16
W dniu 8 maja dzieci wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Organizatorem wyjazdu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Płotach. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od jej zwiedzania. Pani przewodnik oprowadziła nas po wszystkich zakamarkach filharmonii, odwiedziliśmy salę symfoniczną, salę księżycową, a także mogliśmy zobaczyć wystawę obrazów.
Tego dnia szczecińska Filharmonia zamieniła się w muzyczną fabrykę dźwięków – „Nutkalnię” – wraz z nią wzięliśmy pod lupę proces tworzenia animacji. Koncert był nie lada gratką dla małych i dużych wielbicieli kina; przekonaliśmy się, jak ważną rolę w produkcji filmowej odgrywa muzyka. Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę Pana Burmistrza Mariana Malińskiego za udostępnienie gimbusa, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w tak pięknym koncercie.
Uroczyste Obchody Święta Konstytucji 3 Maja 201609-05-16
We wtorek 3 maja zgodnie z doroczną tradycją w bardzo uroczystej oprawie odbyły się obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, drugiej na świecie i pierwszej w Europie nowoczesnej ustawie zasadniczej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach w intencji Ojczyzny. Po uroczystej mszy uczestnicy uroczystości, barwnym korowodem z grupą mażonetek i Młodzieżową Orkiestrą Dętą oraz pocztami sztandarowymi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Obelisk „Ku czci patriotów” na placu przed Urzędem Miejskim w Płotach Obeliskiem gdzie po okolicznościowym przemówieniu burmistrza Płotów Mariana Malińskiego delegacje instytucji, organizacji społecznych i mieszkańców Płotów złożyły wieńce, wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Następnie w barwnym korowodzie wszyscy przemieścili się do Nowego Zamku w Płotach na Uroczystą Akademię „Spotkanie Pokoleń”. Wystąpienia podkreślające wagę dla naszego narodu a szczególnie młodego pokolenia majowej konstytucji wygłosił przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Piotr Jasina. Widowisko historyczne poświęcone konstytucji 3Maja przygotowane było przez Przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Płotach oraz Akademię Malucha z MGOK. Fot. Stanisław Razmus
Rekonstrukcja Historyczna 1 maja 201609-05-16
1 maja 2016 r. po raz pierwszy w Płotach odbyła się Rekonstrukcja Historyczna. Organizatorem majowego spotkania ze sztuka średniowieczną było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „PASJA”. Mieszkańcy Płotów mogli przenieść się 1000 lat wstecz, zobaczyć jak wyglądać mogło ówczesne życie. Najmłodsi mieszkańcy Gminy mogli utkać swoje pierwsze krajki, nauczyć się szyć sakiewki na drobiazgi, poznać smak słowiańskiego podpłomyka, nauczyć się kroków średniowiecznego tańca, a także poznać dawne historie, a to wszystko za sprawą Stowarzyszenia Historyczny Trzebiatów- Chąśba. Dzieci i młodzież mogły również wziąć udział w grach, konkursach i zabawach przygotowanych przez instruktorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach. Na wszystkich biorących udział w zabawach czekała ciepła grochówka oraz kiełbaska z grilla. Zwieńczeniem całodniowych przeżyć był pokaz tańca ognia. Fot. Stanisław Razmus.
1 2 3 ... 49 50 51 dalej >>>