Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Dzień Babci i Dziadka21-01-11

        21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.
       U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, i ogromne doświadczenie życiowe.

JOGA19-01-11

JOGA

w MGOK w Płotach

Jeśli chcesz się poruszać, ożywić sztywne ciało, ukoić ból pleców czy kręgosłupa, a przy okazji zrelaksować się i wyciszyć to zabierz swój zapał i PRZYJDŹ!

 

Zapisy na I kurs jogi

 do 3 lutego 2011 r. w MGOK

tel. 91 38 51 301

 

XIX FINAŁ WOŚP11-01-11

Tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał tej niezwykłej imprezy, otwierającej serca i kieszenie wszystkich Polaków. Wszystkim przyświecała ta sama idea- pomoc chorym dzieciom.


Celem tegorocznego Finału było zebranie środków finansowych na zakup sprzętu dla dzieci chorych z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W tym roku sztab WOŚP w Płotach mieścił się w siedzibie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach, a szefem sztabu została Anna Buchholc- dyrektor MGOK  w Płotach.

Praca w sztabie rozpoczęła się już o godzinie 9.00,  w tym czasie wszyscy wolontariusze zaczęli kwestować, każdy w swoim rejonie. W międzyczasie w siedzibie sztabu grała głośna muzyka a młodzież doskonale bawiła się  śpiewając karaoke.

Wolontariusze w sztabie mogli posilić się ciepłymi posiłkami przygotowanymi przez Państwa Liszewskich, Restaurację Magnolia i Restaurację Marysieńka.


Dzięki zaangażowaniu szkół z naszej gminy mogliśmy wspólnie przygotować zbiórkę. W akcję włączyły się następujące szkoły: SP 3 w Płotach, SP 2  w Płotach, SP Mechowo, SP Wyszobór, Gimnazjum w Modlimowie.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego21-01-11

REGULAMIN

1. Organizator : Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Płotach

2. Termin konkursu: 25.01.2011 r.

Klasy I-III godzina 9.00

Klasy IV-VI godzina 10.00

Klasy gimnazjum godzina 11.00

3. Miejsce – sala Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach

4. Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I – dzieci klas I-III

Kat. II – dzieci klas IV-VI

Kat. III- młodzież klas gimnazjalnych

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego 2010.11-01-11

Kategoria wiekowa- przedszkole

 

I miejsce- Kacper Bajkowski- Płoty

II miejsce- Zofia Zielińska- Płoty

III miejsce- Oliwer Bakalarski- Płoty

Wyróżnienie- Martyna Jabłońska- Płoty

 

Kategoria wiekowa- klasy I-III

 

I miejsce- Arkadiusz Kolanica- SP3 Płoty

II miejsce- Sandra Zieba- SP 3 Płoty

III miejsce- Sara Pigulska- SP 3 Płoty

Wyróżnienie- Karina Toczko- SP3 Płoty

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Kulturalnego09-12-10
Dnia 15 grudnia w MGOK w Płotach o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie założycielskie pierwszego Stowarzyszenia Kulturalnego naszej Gminie.
XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy09-12-10

 Rusza XIX Finał WOŚP. W tym roku orkiestra kwestuje na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Data Finału: 9 stycznia 2011 r. (niedziela)

Rusza nabór wolontariuszy !

Czekamy na Ciebie w dniach od 8 do 13 grudnia,  w SZTABIE ORKIESTRY tj. w MGOK  przy ulicy Kościuszki 7.

Jeżeli chcesz kwestować z puszką weź ze sobą:  zdjęcie  na identyfikator,  legitymację   i nr PESEL.

Skwer Kubusia Puchatka06-12-10
W czwartek 2 grudnia skwer przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury już sporo przed godziną 10.00 zapełnił się rozbawionymi przedszkolakami oraz dziećmi z najmłodszych klas Szkół Podstawowych. Trzeba przyznać, że okazja była niecodzienna. Od tej chwili to miejsce w pełni oficjalnie - co zostało potwierdzone stosowną uchwałą Rady Miejskiej w Płotach - nosi nazwę Skwer Kubusia Puchatka. Pomysł nadania skwerowi imienia tej popularnej bajkowej postaci pojawił się w dziecięcych marzeniach a pani Anna Buchholc dyrektor MGOK podjęła starania aby te dziecięce marzenia się zmaterializowały.
<<< wstecz 1 2 3 ... 21 22 23 ... 25 26 27 dalej >>>