Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Dożynki Powiatowe w Cerkwicy29-09-10
W Sobotę 4 września na terenie stadionu sportowego w Cerkwicy odbyły się powiatowo-gminne dożynki powiatu gryfickiego i gminy Karnice. Uroczystość rozpoczęła się –tradycyjnie już w Cerkwicy- zbiórką przy Studzience Świętego Ottona skąd dożynkowy korowód przemaszerował do kościoła na okolicznościową mszę świętą. Oficjalna część uroczystości odbyła się na terenie stadionu sportowego w Cerkwicy. Program uroczystości był bardzo bogaty. Swoje stoiska przygotowało starostwo, wszystkie gminy powiatu gryfickiego oraz poszczególne sołectwa z gminy Karnice. Zachwycał bogaty i oryginalny wystrój a zwiedzający mogli degustować smakowite potrawy będące specjalnością każdego ze stoisk. W poczęstunku dla uczestników dożynek miał też aktywny udział starosta gryficki Kazimierz Sać który najpierw osobiście wydawał grochówkę a następnie bardzo sprawiedliwie rozdzielił pieczonego prosiaka. Na scenie prezentowały się liczne zespoły artystyczne z terenu powiatu gryfickiego oraz góralska kapela Gronicki i cygański zespół Terno. Na płycie boiska odbywały się liczne – przygotowane przez kolejne gminy – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Propozycje zajęc dla dzieci i młodzieży.08-09-10

Miejsko – Gminny Ośrodek

Kultury w Płotach

Otwiera zapisy na następujące zajęcia:

 

- Akademia Tańca Towarzyskiego ( 2-6 lat, 7- 12 lat, dorośli)

- Zajęcia plastyczne ( 2-6 lat, 7-12 lat)

- Kółko Tańca Ludowego ( 6- 12 lat)

- Zajęcia rzeźbiarskie

- Język angielski (przedszkole, I-III klasa, IV-VI klasa, przygotowanie

  do testów gimnazjalnych, angielski dla maturzystów)

- Język niemiecki (przedszkole, I-III klasa, IV- klasa, przygotowanie      

   do testów gimnazjalnych)

- Nauka gry na gitarze klasycznej i elektrycznej

Akcja Grosik dla powodzian07-08-10
W sobotę 31 lipca na stadionie miejskim w Płotach odbył się wielki charytatywny festyn Akcja Grosik dla Powodzian zorganizowany przez grupę wolontariuszy z MGOK działających w programie "jestem, więc zmieniam", którego koordyantorem jest Anna Buchholc dyrektor MGOK  i strażaków pod wodzą komendanta gminnego OSP Ryszarda Bajkowskiego. Festyn rozpoczął się meczem piłkarskim między strażakami a gośćmi z Grabowa. Mecz po bardzo wyrównanej walce i remisie 3:3 roztrzygnęły rzuty karne. Aniula, czyli nagroda powędrowała do Grabowa.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji z których można było korzystać za drobną opłatą. Można było poskakać na trampolinie, odbyć przejażdżkę na strażackim podnośniku, sprawdzić celność przy pomocy strumienia wody z podręcznej hydronetki.
Port Lotniczy w Goleniowie i basen Laguna w Gryfinie19-07-10
 
W dniu 15 lipca kolejna grupa mieszkańców naszej gminny udała się na atrakcyjna wycieczkę. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili Port Lotniczy w Goleniowie. Dzieci i młodzież mogły zobaczyć jak wygląda odprawa lotnicza, lotniczy samochód strażacki, a także będąc na tarasie widokowym zobaczyć lądowanie i start samolotu lecącego do Dublina.
Dzień Bollywood19-07-10
W związku z trwającym w Polsce festiwalem muzyki Indyjskiej MGOK w Płotach w dniu 14 lipca w ramach wesołego autobusu przygotował  dzień z Bollywood. Dzieci mogły posłuchać prawdziwej indyjskiej muzyki, nauczyć się kilku słówek, a także zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat Indii.
Kulturalny wyjazd do Pogorzelicy19-07-10

13 lipca 2010 r. w ramach zakręconych wakacji pierwsza tura dzieci ruszyła na atrakcyjną wycieczkę do Pogorzelicy. W wyjeździe wzięły udział dzieci z Natolewice i Potulińca. Punktualnie o 8:40 wszyscy znaleźli się kolejce wąsko torowej, która zmierzała do Pogorzelicy. Wielką uciechą dla uczestników był przejazd w otwartym wagonie, co uatrakcyjniło wyjazd. Po dotarciu na dworzec w Pogorzelicy wszyscy udali się na plaże.

Kulturalny autobus19-07-10

Tegoroczne wakacje organizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach przebiegają pod hasłem „Zakręcone wakacje”. Jedną z atrakcji jest objeżdżanie Płotowskich osiedli, a więc Osiedle 700-lecia, Słonecznej, Piastowej i Jesionowej. Pierwszy taki wesoły autobus ruszył 7 lipca. Głośna afrykańska muzyka słyszalna była w całym mieście, a to za sprawą organizowanego Dnia Afryki. Spore grupki przybyłych dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat czarnego kontynentu i zamieszkujących tam ludzi. W międzyczasie wesoła ekipa z MGOK uatrakcyjniała ten wolny czas organizując gry i konkursy sprawnościowe.

Lato w teatrze04-07-10

 

Zaprasza

 na

LATO

W

TEATRZE

( dla dzieci w wieku 7-14 lat)

od 19 – 23 lipca 2010 r.

 

<<< wstecz 1 2 3 ... 23 24 25 26 27 dalej >>>