Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Akcja Grosik dla powodzian07-08-10
W sobotę 31 lipca na stadionie miejskim w Płotach odbył się wielki charytatywny festyn Akcja Grosik dla Powodzian zorganizowany przez grupę wolontariuszy z MGOK działających w programie "jestem, więc zmieniam", którego koordyantorem jest Anna Buchholc dyrektor MGOK  i strażaków pod wodzą komendanta gminnego OSP Ryszarda Bajkowskiego. Festyn rozpoczął się meczem piłkarskim między strażakami a gośćmi z Grabowa. Mecz po bardzo wyrównanej walce i remisie 3:3 roztrzygnęły rzuty karne. Aniula, czyli nagroda powędrowała do Grabowa.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji z których można było korzystać za drobną opłatą. Można było poskakać na trampolinie, odbyć przejażdżkę na strażackim podnośniku, sprawdzić celność przy pomocy strumienia wody z podręcznej hydronetki.
Port Lotniczy w Goleniowie i basen Laguna w Gryfinie19-07-10
 
W dniu 15 lipca kolejna grupa mieszkańców naszej gminny udała się na atrakcyjna wycieczkę. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili Port Lotniczy w Goleniowie. Dzieci i młodzież mogły zobaczyć jak wygląda odprawa lotnicza, lotniczy samochód strażacki, a także będąc na tarasie widokowym zobaczyć lądowanie i start samolotu lecącego do Dublina.
Dzień Bollywood19-07-10
W związku z trwającym w Polsce festiwalem muzyki Indyjskiej MGOK w Płotach w dniu 14 lipca w ramach wesołego autobusu przygotował  dzień z Bollywood. Dzieci mogły posłuchać prawdziwej indyjskiej muzyki, nauczyć się kilku słówek, a także zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat Indii.
Kulturalny wyjazd do Pogorzelicy19-07-10

13 lipca 2010 r. w ramach zakręconych wakacji pierwsza tura dzieci ruszyła na atrakcyjną wycieczkę do Pogorzelicy. W wyjeździe wzięły udział dzieci z Natolewice i Potulińca. Punktualnie o 8:40 wszyscy znaleźli się kolejce wąsko torowej, która zmierzała do Pogorzelicy. Wielką uciechą dla uczestników był przejazd w otwartym wagonie, co uatrakcyjniło wyjazd. Po dotarciu na dworzec w Pogorzelicy wszyscy udali się na plaże.

Kulturalny autobus19-07-10

Tegoroczne wakacje organizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach przebiegają pod hasłem „Zakręcone wakacje”. Jedną z atrakcji jest objeżdżanie Płotowskich osiedli, a więc Osiedle 700-lecia, Słonecznej, Piastowej i Jesionowej. Pierwszy taki wesoły autobus ruszył 7 lipca. Głośna afrykańska muzyka słyszalna była w całym mieście, a to za sprawą organizowanego Dnia Afryki. Spore grupki przybyłych dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat czarnego kontynentu i zamieszkujących tam ludzi. W międzyczasie wesoła ekipa z MGOK uatrakcyjniała ten wolny czas organizując gry i konkursy sprawnościowe.

Lato w teatrze04-07-10

 

Zaprasza

 na

LATO

W

TEATRZE

( dla dzieci w wieku 7-14 lat)

od 19 – 23 lipca 2010 r.

 

Zakończenie roku w MGOK25-06-10

 

Koniec roku szkolnego to także przerwa w edukacyjnych zajęciach pozalekcyjnych. W dniu 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie pamiątkowych dyplomów tym, którzy brali czynny i aktywny udział w zajęciach. Zakończono zajęcia kulinarne pod okiem instruktora Moniki Baczmańskiej, zajęcia gry na pianinie prowadzonymi przez Krzysztofa Gródeckiego, zajęcia taneczne prowadzone przez opiekuna grupy Grażynę Bukowiec. W maju natomiast zakończyły się zajęcia językowe oraz zajęcia ruchowo- teatralne prowadzone przez instruktora Łukasza Rachubińskiego.

EKO- MIX PO RAZ XVII25-06-10

W piątek 11 czerwca  i sobotę 12 czerwca 2010 r. w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Płotach odbył się już po raz XVII finał dorocznej organizowanej przez MGOK w Płotach imprezy ekologicznej EKO- MIX.

Uczestnicy konkursu barwnym korowodem prowadzonym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod batutą Kamila Grochowskiego przemaszerowali barwnym korowodem z placu przed Urzędem Miejskim do Płotowskiego Amfiteatru. Uroczystego otwarcia w marynarskich czapkach dokonali Pani Dyrektor Anna Buchholc oraz Burmistrz Płotów Marian Maliński. Tegoroczny EKO- MIX przebiegał pod hasłem Morze Bałtyckie- Ratujemy Foki Bałtyckie. Maskotką a zarazem symbolem była foka.

Po uroczystym otwarciu nadeszła chwila podziękowań szczególnie tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, aby tegoroczny finał imprezy był jeszcze lepszy niż poprzedni. Wśród uhonorowanych podziękowaniem oraz pamiątkową koszulką zostali:

 

1. Starostwo Powiatowe w Gryficach

2. Urząd Miejski Płoty

3. Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska

4. Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska

 

<<< wstecz 1 2 3 ... 33 34 35 36 37 dalej >>>