Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Święto Konstytucji 3 Maja13-05-10
Spotkanie Pokoleń w Nowym Zamku w Płotach.
 
Uroczystości Majowe rozpoczęła uroczysta Msza święta sprawowana w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach w intencji naszej ojczyzny. We mszy świętej brały udział lokalne władze, poczty sztandarowe, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych naszej gminy.
Po Mszy św. wszyscy wspólnie prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą udali się pod Obelisk, gdzie dokonano złożenia kwiatów oraz zniczy.
Majówka w Płotach11-05-10
Majowo w Płotach.
 
Początek maja to czas, w którym przeżywamy najważniejsze święta państwowe, ale również jest to czas, gdzie organizowane są rodzinne festyny.
W dniach 1 i 2 maja MGOK w Płotach zorganizował dla lokalnej społeczności taki festyn. W szczególny sposób poświecony był rodzinnym potyczkom sprawnościowym. W dniu 1 maja już od godziny 16.00 Amfiteatr Parku Miejskiego w Płotach rozbrzmiewał muzyką. Duże grono dzieci zabawiał szczudlarz, w tym dniu była to księżniczka, która sprawdzała wiedzę młodych osób wręczając im w nagrodę baloniki, a także częstowała słodyczami. Wieczór poświecony był szczególnie tym nieco starszym. Można było spróbować swoich sił w karaoke, dodam, ze nie brakowało chętnych a mikrofon był stale rozrywany. Zabawę taneczną poprowadził dla wszystkich DJ z Trzebiatowa.
Wystawa \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\21-04-10

Katyń 1940 to niewątpliwie dla nas Polaków dramatyczne przeżycie.  W  tym czasie władze Sowieckie pomordowały tysiące polskich obywateli. Dla uczczenia 70 rocznicy tych wydarzeń nasza delegacja na czele z Prezydentem RP wybrała się tam, aby w końcu wyznać prawdę całemu światu. Nikt nie przypuszczał, że będziemy świadkami tak wielkiej tragedii. W sobotę 10 kwietnia w godzinach porannych Polski samolot ulega katastrofie. Ginie 96 członków delegacji. Niewątpliwie wydarzenie to można nazwać II Katyniem.

Wieczór wspomnień o Janie Pawle II09-04-10

2 kwietnia 2005 roku odszedł do Domu Ojca jeden z największych Polaków papież Jan Paweł II. Czas nieubłaganie biegnie, o czym świadczy obchodzona już przez nas V rocznica śmierci. Niewątpliwie to czas zadumy i refleksji Jego słów, myśli i ukazania jak pięknie żyć.

Powitanie wiosny w Lisowie31-03-10

Kolorowo i wiosennie w Lisowie.

 

27 marca z inicjatywy Pani sołtys Beaty Kłosińskiej  i MGOK  w  Płotach we wsi Lisowo odbył się festyn rodzinny z okazji  Powitania Wiosny.  Mimo niezbyt sprzyjającej pogody dzieci i dorośli mogli choć przez chwilę wziąć udział w konkursach sprawnościowych, a także wykazać się znajomością zwyczajów i obrzędów wiosennych.Wieczór wspomnień o Janie Pawle II25-03-10
MIEJSKO- GMINNY OŚRODEK
KULTURY W PŁOTACHZAPRASZA
NA


WIECZÓR WSPOMNIEŃ
O JANIE PAWLE II

31 MARCA 2010 r. godz. 17:00
Baranek Wielkanocny21-04-10

Okres zbliżających się świąt wielkanocnych  to najlepszy czas na podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach pn.  „ Baranek Wielkanocny ”. Licznie napłynięte prace oceniało jury. Decyzja nie należała do najłatwiejszych.


Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu :

Przedszkole:

I miejsce- Julia Musiałowska

Wyróżnienie: Malinowski Oliwer, Nowak Julia, Malinowska Laura, Klimkowski Jakub.

Powiatowy Przegląd23-03-10

20 marca w kuluarach Gryfickiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Muzyczny  ,, Rozśpiewana estrada ”. Do konkursu przystąpiło 18 wykonawców reprezentując różne gminy Powiatu Gryfickiego. Nasz Ośrodek, o tym samym nasza gminę reprezentowały dwie wokalistki:

        

Marika  Niewiadomska i Marcelina Bednarek. Obie dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze, o czym świadczy wyróżnienie, które zdobyła Marika Niewiadomska.


 

<<< wstecz 1 2 3 ... 38 39 40 dalej >>>