Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

50 Lat Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach25-10-10

W sobotę, 23 października w MGOK i w Nowym Zamku odbyła się uroczystość 50 lecia działalności ośrodka kultury w Płotach. Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy żyjący dyrektorzy i pracownicy placówki. Na uroczystość przybyli też liczni goście przedstawiciele władz samorządowych, politycy, dyrektorzy szkół i mieszkańcy gminy. 


Grzybobranie Płotowskich Emerytów08-10-10
Związek Emerytów i Rencistów i Inwalidów w Płotach zgodnie z wieloletnią tradycją przy wsparciu Burmistrza i Rady Miejskiej organizuje dla swoich członków grzybobranie zakończone spotkaniem w hali sportowej na terenie Stadionu Miejskiego w Płotach.
Miejsko- Gminny Ośrodek jak co roku bawi i zapewnia zebranym doskonałą zabawę do późnych godzin nocnych.
Tym razem pod ocenę jury poszły zebrane przez płotowskich emerytów grzyby.
Brano pod uwagę liczbę najwięcej zebranych okazów, największy okaz oraz najdłuższy i najdorodniejszy korzeń.
Ropoczęcie roku kulturalno- oświatowego 2010-201130-09-10

Miejsko- Gminny Ośrodek

Kultury w Płotach

 

zaprasza na

 

Inauguracje Roku

Kulturalno- Oświatowego 2010/2011
Parafiada 201029-09-10
W sobotę 11 września w Parku Miejskim w Płotach odbył się charytatywny piknik parafialny poświęcony zebraniu środków na kontynuowanie remontu kościoła parafialnego w Płotach. Kończy się pierwszy etap w którym kosztem blisko miliona złotych wykonywane są prace przy elewacji kościoła i już trzeba myśleć o zdobywaniu kolejnych środków na kolejny etap który pozwoli na doprowadzenie świątyni do takiego stanu, że przez najbliższych kilkadziesiąt lat nic nie trzeba będzie robić. Piknik przygotowany wspólnie przez Miejsko-gminny Ośrodek Kultury i Płotowską parafię zgromadził bardzo wielu ludzi. Wspaniale dopisała pogoda a organizatorzy dzięki m.in. wsparciu hojnych sponsorów przygotowali mnóstwo atrakcji takich jak występy artystyczne i wokalne w ramach których wspaniały koncert zaprezentował saksofonista Eugeniusz Markowski. Loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami głównymi przyciągnęła tylu chętnych, że nie dla wszystkich niestety starczyło losów.
Dożynki Powiatowe w Cerkwicy29-09-10
W Sobotę 4 września na terenie stadionu sportowego w Cerkwicy odbyły się powiatowo-gminne dożynki powiatu gryfickiego i gminy Karnice. Uroczystość rozpoczęła się –tradycyjnie już w Cerkwicy- zbiórką przy Studzience Świętego Ottona skąd dożynkowy korowód przemaszerował do kościoła na okolicznościową mszę świętą. Oficjalna część uroczystości odbyła się na terenie stadionu sportowego w Cerkwicy. Program uroczystości był bardzo bogaty. Swoje stoiska przygotowało starostwo, wszystkie gminy powiatu gryfickiego oraz poszczególne sołectwa z gminy Karnice. Zachwycał bogaty i oryginalny wystrój a zwiedzający mogli degustować smakowite potrawy będące specjalnością każdego ze stoisk. W poczęstunku dla uczestników dożynek miał też aktywny udział starosta gryficki Kazimierz Sać który najpierw osobiście wydawał grochówkę a następnie bardzo sprawiedliwie rozdzielił pieczonego prosiaka. Na scenie prezentowały się liczne zespoły artystyczne z terenu powiatu gryfickiego oraz góralska kapela Gronicki i cygański zespół Terno. Na płycie boiska odbywały się liczne – przygotowane przez kolejne gminy – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Propozycje zajęc dla dzieci i młodzieży.08-09-10

Miejsko – Gminny Ośrodek

Kultury w Płotach

Otwiera zapisy na następujące zajęcia:

 

- Akademia Tańca Towarzyskiego ( 2-6 lat, 7- 12 lat, dorośli)

- Zajęcia plastyczne ( 2-6 lat, 7-12 lat)

- Kółko Tańca Ludowego ( 6- 12 lat)

- Zajęcia rzeźbiarskie

- Język angielski (przedszkole, I-III klasa, IV-VI klasa, przygotowanie

  do testów gimnazjalnych, angielski dla maturzystów)

- Język niemiecki (przedszkole, I-III klasa, IV- klasa, przygotowanie      

   do testów gimnazjalnych)

- Nauka gry na gitarze klasycznej i elektrycznej

Akcja Grosik dla powodzian07-08-10
W sobotę 31 lipca na stadionie miejskim w Płotach odbył się wielki charytatywny festyn Akcja Grosik dla Powodzian zorganizowany przez grupę wolontariuszy z MGOK działających w programie "jestem, więc zmieniam", którego koordyantorem jest Anna Buchholc dyrektor MGOK  i strażaków pod wodzą komendanta gminnego OSP Ryszarda Bajkowskiego. Festyn rozpoczął się meczem piłkarskim między strażakami a gośćmi z Grabowa. Mecz po bardzo wyrównanej walce i remisie 3:3 roztrzygnęły rzuty karne. Aniula, czyli nagroda powędrowała do Grabowa.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji z których można było korzystać za drobną opłatą. Można było poskakać na trampolinie, odbyć przejażdżkę na strażackim podnośniku, sprawdzić celność przy pomocy strumienia wody z podręcznej hydronetki.
Port Lotniczy w Goleniowie i basen Laguna w Gryfinie19-07-10
 
W dniu 15 lipca kolejna grupa mieszkańców naszej gminny udała się na atrakcyjna wycieczkę. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili Port Lotniczy w Goleniowie. Dzieci i młodzież mogły zobaczyć jak wygląda odprawa lotnicza, lotniczy samochód strażacki, a także będąc na tarasie widokowym zobaczyć lądowanie i start samolotu lecącego do Dublina.
<<< wstecz 1 2 3 ... 44 45 46 47 48 dalej >>>