Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Wystawa Krzysztofa Krzywińskiego06-06-10

Krzysztof Krzywiński „ Przypadki wieku średniego”- 30 scen z życia dorosłego człowieka,

czyli wystawa nie dla dzieci.

Spośród szamotaniny linii biegnących dynamicznie w różnych kierunkach i burzy barw, wyłaniają się odrealnione postacie ludzkie. Ich deformacja postępuje w miarę naszego zaciekawienia i głębszego wpatrywania się w dzieło. Krótkie nóżki, duże głowy, czasami zwierzęce, odkryte mózgi, bez rąk, jakby fragmenty ponaczepianych nieudolnie ciał różnych stworzeń. Przerażają i intrygują, skłaniają do refleksji i przyciągają - nie sposób „przelecieć po wystawie”, każda scena ekspozycji cyklu „Przypadki wieku średniego” wymaga wejścia i rozsmakowania się w tej niezwykłej przestrzeni, nieograniczonej niczym poza naszą siłą interpretacji symboli i motywów.

   Krzysztof Krzywiński wykorzystując alegorie wielu aspektów życia dorosłego człowieka dyskutuje z widzem o jego relacjach z samym sobą, bliskimi i otaczającym światem. Podejmuje się ukazania cech ludzkich, momentami je przejaskrawia lub nadaje im nieco demoniczny obraz.
Dzień Dziecka06-06-10
Czas dzieciństwa jest najpiękniejszym i najbardziej beztroskim okresem w całym życiu człowieka. Pamiętajcie o tym i cieszcie się nim jak najpełniej i oby trwało ono, jak najdłużej!
Dzień wszystkich dzieci! Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci całego świata. Oficjalnie jest ono obchodzone od ponad pół wieku i na zawsze wpisało się w kalendarz. Celebruje się go we wszystkich państwach, jako Dzień Praw Dziecka lub pod nazwą Powszechnego Dnia Dziecka. Różnicą jest tylko data, kiedy w danym państwie jest obchodzony.

W kalendarzowym Dniu Dziecka oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.
Na sportowo w Grabowie28-05-10

Dzień Sportu w Grabowie

 

   MGOK w Płotach jest jednostką bardzo dobrze współpracującą z Ośrodkiem MONAR w Grabowie. 27 maja delegacja z DK w  Płotach poszerzona o delegację Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach oraz zawodników Polonii Płoty udała się z rewizytą do Grabowa. W programie przewidziany był mecz piłki nożnej, w którym górą okazała się płotowska reprezentacja wygrywając z miejscową drużyną 9:4. Mimo nie sprzyjającej pogody mecz odbył się w miłej i sportowej atmosferze.

Dzień Matki w MGOK28-05-10

Święto Matki w MGOK

       

Dzień 26 maja, to dzień, w którym w sposób szczególny pamiętamy o swoich rodzicielkach. Składamy życzenia, za trud włożony w nasze wychowanie i za wdzięczność wspierania nas w trudnych dla nas chwilach.

Święto Konstytucji 3 Maja13-05-10
Spotkanie Pokoleń w Nowym Zamku w Płotach.
 
Uroczystości Majowe rozpoczęła uroczysta Msza święta sprawowana w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach w intencji naszej ojczyzny. We mszy świętej brały udział lokalne władze, poczty sztandarowe, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych naszej gminy.
Po Mszy św. wszyscy wspólnie prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą udali się pod Obelisk, gdzie dokonano złożenia kwiatów oraz zniczy.
Majówka w Płotach11-05-10
Majowo w Płotach.
 
Początek maja to czas, w którym przeżywamy najważniejsze święta państwowe, ale również jest to czas, gdzie organizowane są rodzinne festyny.
W dniach 1 i 2 maja MGOK w Płotach zorganizował dla lokalnej społeczności taki festyn. W szczególny sposób poświecony był rodzinnym potyczkom sprawnościowym. W dniu 1 maja już od godziny 16.00 Amfiteatr Parku Miejskiego w Płotach rozbrzmiewał muzyką. Duże grono dzieci zabawiał szczudlarz, w tym dniu była to księżniczka, która sprawdzała wiedzę młodych osób wręczając im w nagrodę baloniki, a także częstowała słodyczami. Wieczór poświecony był szczególnie tym nieco starszym. Można było spróbować swoich sił w karaoke, dodam, ze nie brakowało chętnych a mikrofon był stale rozrywany. Zabawę taneczną poprowadził dla wszystkich DJ z Trzebiatowa.
Wystawa \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\21-04-10

Katyń 1940 to niewątpliwie dla nas Polaków dramatyczne przeżycie.  W  tym czasie władze Sowieckie pomordowały tysiące polskich obywateli. Dla uczczenia 70 rocznicy tych wydarzeń nasza delegacja na czele z Prezydentem RP wybrała się tam, aby w końcu wyznać prawdę całemu światu. Nikt nie przypuszczał, że będziemy świadkami tak wielkiej tragedii. W sobotę 10 kwietnia w godzinach porannych Polski samolot ulega katastrofie. Ginie 96 członków delegacji. Niewątpliwie wydarzenie to można nazwać II Katyniem.

Wieczór wspomnień o Janie Pawle II09-04-10

2 kwietnia 2005 roku odszedł do Domu Ojca jeden z największych Polaków papież Jan Paweł II. Czas nieubłaganie biegnie, o czym świadczy obchodzona już przez nas V rocznica śmierci. Niewątpliwie to czas zadumy i refleksji Jego słów, myśli i ukazania jak pięknie żyć.

<<< wstecz 1 2 3 ... 47 48 49 dalej >>>