Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Baranek Wielkanocny21-04-10

Okres zbliżających się świąt wielkanocnych  to najlepszy czas na podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach pn.  „ Baranek Wielkanocny ”. Licznie napłynięte prace oceniało jury. Decyzja nie należała do najłatwiejszych.


Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu :

Przedszkole:

I miejsce- Julia Musiałowska

Wyróżnienie: Malinowski Oliwer, Nowak Julia, Malinowska Laura, Klimkowski Jakub.

Powiatowy Przegląd23-03-10

20 marca w kuluarach Gryfickiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Muzyczny  ,, Rozśpiewana estrada ”. Do konkursu przystąpiło 18 wykonawców reprezentując różne gminy Powiatu Gryfickiego. Nasz Ośrodek, o tym samym nasza gminę reprezentowały dwie wokalistki:

        

Marika  Niewiadomska i Marcelina Bednarek. Obie dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze, o czym świadczy wyróżnienie, które zdobyła Marika Niewiadomska.


 

Szkolenie wolontariuszy- projekt JESTEM, WIĘC ZMIENIAM19-03-10

Koło Wolontariuszy w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach ruszyło!!!


Miejsce człowieka w przestrzeni społecznej często zależy od wzajemnych relacji pomiędzy rodziną, kręgiem przyjaciół, szkołą, wreszcie innymi aktorami obecnymi w krajobrazie małej ojczyzny, takimi jak organizacje pozarządowe czy instytucje. Poprzez działania uwzględnione w projekcie „Jestem, więc zmieniam!” chcemy dążyć do stworzenia takich relacji poprzez budowanie partnerstw, wzmacnianie poczucia wspólnoty i sprawstwa mieszkańców „małych ojczyzn” oraz działanie na rzecz zmiany w środowisku lokalnym przy merytorycznym i praktycznym wsparciu pracowników projektu. Zmiana zachodzić będzie na dwóch płaszczyznach: na płaszczyźnie indywidualnej poprzez wolontariat oraz na płaszczyźnie społecznej poprzez aktywność lokalną.

Gminne Dyktando 2010- wyniki.18-03-10

18 marca 2010 r. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach młodzi adepci znajomości ortografii i interpunkcji mogli spróbować swoich sił  w walce o tytuł „Gminnego Ortografa 2010”.


Do pisania dyktanda przystąpiło około 40 uczniów rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych.

Niestety żadna z biorących udział osób w konkursie nie napisała bezbłędnie tekstu, w związku z czym nie wyłoniono laureata.


Poniżej prezentujemy listę osób biorących udział w dyktandzie oraz zajęte miejsca.

Tytuł Wicemistrza Ortografii w kategorii klas IV-VI zdobyła Joanna Wesołek

Tytuł Wicemistrza Ortografii w kategorii gimnazjum zdobyła Martyna Ćwielowska

 

Wyniki konkursu fotograficznego 16-03-10

Wyniki Konkursu fotograficznego „Kobieta w obiektywie”

pod patronatem Burmistrza Płotów oraz Rady Miejskiej w Płotach.

 

 

I miejsce- Jerzy Ścieszko 

II miejsce- Radosław Ścieszko

III miejsce-  Katarzyna Gródecka

 

Wyróżnienia:
Agata Bogdańska

Jolanta Walczak

Relacja z Obchodów Dnia Kobiet 201016-03-10

Dzień 8 marca jest dniem szczególnym dla kobiet. Tego dnia wszystkie kobiety uroczyście obchodzą swoje święto. Obecnie 8 marca obchodzony jest znacznie skromniej. Ostatnie lata pokazują jednak, że zainteresowanie świętem rośnie, głównie w szkołach oraz wśród ludzi młodych. Przychylnie do Dnia Kobiet nastawione są młode kobiety. Każda kobieta tego dnia ma powody do wielkiej radości. To właśnie w tym dniu mężczyźni są bardziej wyrozumiali. Często obdarowują Kobiety upominkami oraz kwiatami.

 

<<< wstecz 1 2 3 ... 50 51 52