Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Artykuły
Płotowski Włóczykij w Szczecinie- 17 listopada 2012 r.20-11-12

Niemal 168 ha i wiele historii, które zagnieździły się w tym niezwykłym miejscu przez ponad 100 lat. Największy w Polsce i trzeci w Europie, mowa oczywiście o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

W dniu 17 listopada 2012 r. Klub Włóczykija działający w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach zorganizował wyjazd do Szczecina dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Płoty.

Dzieci przechadzając się po alejkach cmentarza mogły wysłuchać tematów związanych z historią, zobaczyć ciekawe miejsca, jak również odbyć ciekawą lekcję przyrody.

Przemierzając trasę wycieczki odwiedziliśmy m.in. wybitnych Szczecinian, którzy tworzyli to miasto przed wojną. Na tej wyjątkowej trasie odwiedziliśmy nagrobek rodziny Toepferów, którzy byli właścicielami kopalni kredy w Puszczy Bukowej i fabryki cementu. Nie zabrakło również polskich nazwisk. W ten niezwykły sposób złożyliśmy hołd Helenie Majdaniec, odwiedziliśmy także grób założycielki pierwszej w powojennym Szczecinie szkoły ponadgimnazjalnej- Janiny Szczerskiej.

Nie tylko wybitni Szczecinianie pojawili się na trasie sobotniej wycieczki. Należy pamiętać, że Cmentarz Centralny jest obecnie jednym z najpiękniejszych parków przyrody.

Po przechadzce dzieci mogły się posilić w McDonaldzie. Zwieńczeniem wycieczki był sens filmowy w kinie Helios. Film „Asterix i Obelix w służbie jej królewskiej mości” wywołał u dzieci salwy śmiechu.

Wszystkie dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu. Kolejny wyjazd już w styczniu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej mgokploty.pl

Więcej Foto- Galeria zdjęć