Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Artykuły
I wyprawa18-05-11

Klub Włóczykija

W dzisiejszych czasach, gdy przed mieszkańcami naszego kraju otworem stoją atrakcje praktycznie krajów z całego świata i odległość jest tylko kwestią możliwości finansowych szczególnego znaczenia nabierają inicjatywy wspierające lepsze poznanie tego co znajduję się bardzo blisko nas i z tej choćby przyczyny umyka naszej uwadze.

W kwietniu br. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach powstał „Klub Włóczykija”. Oferta klubu skierowana jest do wszystkich mieszkańców Płotów bez względu na wiek. Głównym założeniem Klubu jest poznanie i udokumentowanie fotograficzne najbliższych okolic Płotów. Nie oznacza to oczywiście planów wyjazdowych szczególnie na różne imprezy o charakterze turystyczno krajoznawczym.

W sobotę 30 kwietnia odbyła się pierwsza klubowa wyprawa. W programie znalazła się wycieczka wzdłuż koryta Regi oraz zwiedzanie i udokumentowanie fotograficzne kościoła parafialnego w Płotach przed planowanym remontem wnętrza.

Pomysłodawcą i założycielką Klubu jest znana płotowska podróżniczka Dorota Wójcik a zajęcia fotograficzne poprowadzi redaktor naczelny Gazety Płotowskiej Stanisław Razmus. W pierwszej wyprawie wzięło udział 16 uczniów z SP nr 2 i Gimnazjum w Płotach.

Do ciekawszych osiągnięć wyprawy należy niewątpliwie znalezienie kolonii objętego ścisłą ochroną gatunkową w Polsce smardza jadalnego.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie na logo Klubu Włóczykija w Płotach.