Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Relacja z Obchodów Dnia Kobiet 201016-03-10

Dzień 8 marca jest dniem szczególnym dla kobiet. Tego dnia wszystkie kobiety uroczyście obchodzą swoje święto. Obecnie 8 marca obchodzony jest znacznie skromniej. Ostatnie lata pokazują jednak, że zainteresowanie świętem rośnie, głównie w szkołach oraz wśród ludzi młodych. Przychylnie do Dnia Kobiet nastawione są młode kobiety. Każda kobieta tego dnia ma powody do wielkiej radości. To właśnie w tym dniu mężczyźni są bardziej wyrozumiali. Często obdarowują Kobiety upominkami oraz kwiatami.

 Tegoż właśnie dnia Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach zadbał o Panie z naszej gminy. O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta akademia, której przewodnim tematem była już nie żyjąca Anna Jantar. Na początku jednak dokonano podsumowania konkursu fotograficznego „Kobieta w obiektywie”, który odbywał się pod patronatem Burmistrza Płotów Mariana Malińskiego oraz Rady Miejskiej w Płotach na czele z jej przewodniczącym Piotrem Jasiną. Zwycięzcą konkursu został Pan Jerzy Ścieszko, II miejsce zajął Pan Radosław Ścieszko a III miejsce przypadło kobiecie Pani Katarzynie Gródeckiej. Podczas uroczystej akademii można było podziwiać pracę twórczą naszych lokalnych fotografów.

Po wręczeniu nagród zaproszono wszystkich do wysłuchania utworów i zapoznania się z biografią Anny Jantar. Młodzież działająca przy MGOK w Płotach zaprezentowała się z dobrej strony, przypominając tak znaną postać. Na scenie wystąpiły: Martyna Łuczak, Monika Kujawa, Agata Kusowska, Natalia Czernicka, Marcelina Bednarek oraz Marika Niewiadomska.

Po nieco poważniejszej części przyszła pora na występ Grabowskiego Kabaretu. Mieszkańcy Ośrodka Monar w Grabowie przyjęli nasze zaproszenie i rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie doprowadzając przybyłych gości do łez, oczywiście ze śmiechu. Zaprezentowane zostały skecze zatytułowane „Terroryzm” oraz „Emeryci”. Na koniec Grabowscy Boysi wykonali specjalnie dla przybyłych kobiet występ musicalowy. Wszystkie Panie z zachwytem obserwowały popisy Panów, więc nie obeszło się bez bisów. Przed nami kolejne występy, o których będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.