Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Wieczór wspomnień o Janie Pawle II09-04-10

2 kwietnia 2005 roku odszedł do Domu Ojca jeden z największych Polaków papież Jan Paweł II. Czas nieubłaganie biegnie, o czym świadczy obchodzona już przez nas V rocznica śmierci. Niewątpliwie to czas zadumy i refleksji Jego słów, myśli i ukazania jak pięknie żyć.MGOK w Płotach zorganizował wieczór poświecony pamięci naszego wielkiego Polaka. Wśród wzniosłych wierszy przewijały się również Jego myśli i słowa. Nie zabrakło także elementów muzyczno- instrumentalnych. „Barkę” śpiewała cała sala, a podniosłe teksty wywoływały wzruszenie na niejednej twarzy.

W dniu 8 kwietnia młodzież działająca przy MGOK udała się z wizyta do płotowskiego Zakładu Karnego, gdzie dokonano prezentacji przedstawienia. Spora liczba osadzonych biorąca udział w spektaklu świadczyła o dużym zainteresowaniu, a także pokazała ile dla każdego z nas znaczy postać Ojca Świętego Jana Pawła II.