Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Wystawa \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\21-04-10

Katyń 1940 to niewątpliwie dla nas Polaków dramatyczne przeżycie.  W  tym czasie władze Sowieckie pomordowały tysiące polskich obywateli. Dla uczczenia 70 rocznicy tych wydarzeń nasza delegacja na czele z Prezydentem RP wybrała się tam, aby w końcu wyznać prawdę całemu światu. Nikt nie przypuszczał, że będziemy świadkami tak wielkiej tragedii. W sobotę 10 kwietnia w godzinach porannych Polski samolot ulega katastrofie. Ginie 96 członków delegacji. Niewątpliwie wydarzenie to można nazwać II Katyniem.Miejsko -  Gminny Ośrodek Kultury w Płotach wraz z IPN  w Szczecinie pragną przybliżyć wszystkim te nie miłe dla naszego narodu chwile.  19 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie Domu Kultury w Płotach można było obejrzeć wystawę „Katyń wczoraj i dziś”. Plansze z IPN poszerzono o wystawę wydarzeń Katynia z 2010r. Ściana, na której zawisło 96 ofiar była ścianą, która nie pozostawała  nam obojętna na losy naszych rodaków. Powodowała łzy wzruszenia i chwile na oddanie czci. Jeden z naszych polskich wieszczy napisał „Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”. Niewątpliwie ludzie Ci zginęli bohatersko. Dzięki temu naród polski znowu się zjednoczył . Obudził w nas Polakach lokalny patriotyzm. Wystawę w naszym Ośrodku będzie można oglądać do 23 kwietnia 2010 r. w godzinach od 9:00 do 19:00. Oprócz wystawy zainteresowani po raz kolejny  mogli obejrzeć film A. Wajdy „Katyń”. Uczestnicy oglądali ten film już z zupełnie  innej perspektywy.

            W dniu 20 kwietnia film dzięki współpracy i uprzejmości Zakładu Karnego w Płotach mogli obejrzeć  osadzeni. Mamy nadzieje, że takich wystaw będzie u nas więcej, a nasz Naród na zawsze pozostanie zjednoczony, a zarazem będzie manifestował swój lokalny patriotyzm.