Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Majówka w Płotach11-05-10
Majowo w Płotach.
 
Początek maja to czas, w którym przeżywamy najważniejsze święta państwowe, ale również jest to czas, gdzie organizowane są rodzinne festyny.
W dniach 1 i 2 maja MGOK w Płotach zorganizował dla lokalnej społeczności taki festyn. W szczególny sposób poświecony był rodzinnym potyczkom sprawnościowym. W dniu 1 maja już od godziny 16.00 Amfiteatr Parku Miejskiego w Płotach rozbrzmiewał muzyką. Duże grono dzieci zabawiał szczudlarz, w tym dniu była to księżniczka, która sprawdzała wiedzę młodych osób wręczając im w nagrodę baloniki, a także częstowała słodyczami. Wieczór poświecony był szczególnie tym nieco starszym. Można było spróbować swoich sił w karaoke, dodam, ze nie brakowało chętnych a mikrofon był stale rozrywany. Zabawę taneczną poprowadził dla wszystkich DJ z Trzebiatowa.


Niedziele popołudnie to czas zabaw i konkurencji sportowych. Każdy uczestnik biorący udział w konkursach otrzymał nagrodę. O 14:00 przybył zapowiedziany gość, tym razem czas dzieciom umilał wiking. O 16.30 na deskach złotowskiego amfiteatru zaprezentował się kabaret Szafa z Goleniowa. Smieszne skecze rozbawiały wszystkich do łez. Kabaret spotkał się z miłym przyjęciem, o czym świadczyły gromkie na koniec brawa. Nieco później na scenie zaprezentowały się wokalistki z MGOK: Marcelina Bednarek, Marika Niewiadomska oraz Martyna Grzelak. Wieczorną zabawę zagrał zespół Ex Tolking z Gryfic. Znane piosenki bawiły wszystkich do białego rana.
Imprezę należy zaliczyć do udanych.