Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Święto Konstytucji 3 Maja13-05-10
Spotkanie Pokoleń w Nowym Zamku w Płotach.
 
Uroczystości Majowe rozpoczęła uroczysta Msza święta sprawowana w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach w intencji naszej ojczyzny. We mszy świętej brały udział lokalne władze, poczty sztandarowe, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych naszej gminy.
Po Mszy św. wszyscy wspólnie prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą udali się pod Obelisk, gdzie dokonano złożenia kwiatów oraz zniczy.


Po uroczystościach pod Obeliskiem wszyscy przeszli korowodem do Nowego Zamku w Płotach, gdzie młodzież z MGOK w Płotach pod okiem instruktorów Łukasza Rachubińskiego i Grażyny Bukowiec przygotowali krótką akademię poświęconą Uchwaleniu Konstytucji 3 Majowej. Występ podobał się wszystkim, nie było to suche podanie faktów, ale przedstawienie mówiące o patriotyzmie i naszej kochanej Ojczyźnie. Spektakl zakończył utwór M. Grechuty „Ojczyzna”.
Po części oficjalnej przybyli do zamku zaproszeni zostali na ciepłą kawę i kawałek dobrego ciasta. Spotkanie takie łączy pokolenia, a dzięki temu, że są wśród nas osoby starsze możemy poznawać wciąż jeszcze żywą historię.