Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Zakończenie zajęć kulinarnych21-05-13

Pożegnali się na czas wakacji…

Współpracują już półtora roku i bardzo sobie chwalą wzajemne kontakty. Ale rok kulturalny w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach dobiega końca i poszczególne grupy zajęciowe żegnają się na okres wakacji.

W poniedziałek 20 maja br., na dwa miesiące rozstała się grupa kulinarna. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo podczas wakacji też można odwiedzać płotowską placówkę kulturalną, ale w skład grupy kulinarnej wchodzą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Waniorowa.

 


Oni niestety na co dzień nie przebywają w Płotach, więc zobaczą się zapewne dopiero po wakacjach. Przez cały rok szkolny pod czujnym okiem opiekunów uczestniczą w kulinarnych zajęciach, ucząc się trudnej sztuki gotowania czy przyrządzania deserów. W poniedziałek przygotowali owocowe dekoracje do lodów. W ramach tej wzajemnej współpracy młodzi mieszkańcy Płotów jeżdżą do Waniorowa na zajęcia sztuki ceramicznej i podobno wykazują się w tym rzemiośle nieprzeciętnym talentem. Jak mówi dyrektor MGOK w Płotach Anna Buchholc – obie placówki współpracują już od półtora roku i chwalą sobie wzajemne kontakty. To było widać na spotkaniu pożegnalnym. Po smacznej i kolorowej degustacji lodów z owocami, podziękowaniom nie było końca. Dyrektor płotowskiej placówki kulturalnej wręczyła młodym ludziom z Waniorowa pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki. Młodzież z Waniorowa natomiast podarowała pani dyrektor bukiecik konwalii w ramach podziękowania za gościnność. Po wakacjach spotkają się ponownie, by zgłębiać tajniki gotowania.