Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Tak potrafią bawić się Płoty…12-06-13

Było gorąco, śpiewająco, porywająco, radośnie i przyjacielsko, a wszystko to zasługa organizatorów XX jubileuszowej edycji spotkań ekologicznych EKO-MIX, jakie odbyły się 8 czerwca (sobota) w parku miejskim w Płotach.

  



Amfiteatr Parku Miejskiego tętnił życiem już od godziny 11.00, kiedy dokonano oficjalnego otwarcia tej dużej imprezy ekologicznej, wręczano nagrody laureatom konkursów związanych z EKO-MIX-em oraz prezentowano sztandary Kół Łowieckich z okazji 90-lecia PZŁ Okręg Szczecin. Na uroczystość przybyły władze miasta, zaproszeni goście, nie zawiedli przedstawiciele Kół Łowieckich i oczywiście mieszkańcy gminy. Po prezentacji myśliwskich atrybutów swoje umiejętności mogli pokazać uczestnicy Giełdy Solistów i Zespołów w różnych grupach wiekowych. Pracowita grupa jurorów miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ poziom prezentacji był dość wyrównany, a trzeba było wybrać tych, którzy zaśpiewali najlepiej i być może w ten sposób rozpoczęli karierę muzyczną. Podczas prac jurorów widownia miała okazję obejrzeć na dużym telebimie prezentację jubileuszową EKO-MIX pod nazwą „20 lat minęło…”. No i przyszła pora na rozdanie nagród uczestnikom Giełdy Solistów i Zespołów, które wręczał Piotr Jasina – przewodniczący Rady Miejskiej wspólnie z Dorotą Tarczyńską wice przewodniczącą. Chwilę trwało przygotowanie sceny i nagłośnienia do przyjęcia gwiazdy wieczoru, ale później było już tylko gorąco i porywająco. Don Vasyl i jego grupa gwiazd cygańskiej pieśni do końca zawładnęli publicznością, która po brzegi wypełniła amfiteatr płotowskiego parku. Cygańskie rytmy porwały do tańca i wspólnego śpiewania, a bisom nie było końca. To był niezapomniany koncert tym bardziej, że jak śpiewał Don Vasyl – „…jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami…”. Po tej dawce cygańskich rytmów mieszkańcy mogli już oddać się tańcom z zespołem REMAKE, które zapewne trwały do białego rana. Imprezie towarzyszyły liczne wystawy, nie brakowało stoisk gastronomicznych oraz ogródków zabaw dla dzieci. Wspólnie z mieszkańcami bawili się włodarze miasta z burmistrzem Marianem Malińskim na czele. Organizatorom jubileuszowej edycji EKO-MIX-u sprzyjała nawet aura, więc był to dzień pełen wrażeń, dobrej muzyki i rodzinnego biesiadowania. Wszystkim, którzy pracowali nad tą świetną imprezą należą się słowa uznania i warto brać z nich przykład. Tak potrafią się bawić Płoty, miasteczko niewielkie i wcale niezamożne, ale bogate w ludzi, którym się chce pracować dla mieszkańców, czego można im pozazdrościć.

 

                                                                                                                                                                                             Anna Brzezińska