Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Dzień Dziecka06-06-10
Czas dzieciństwa jest najpiękniejszym i najbardziej beztroskim okresem w całym życiu człowieka. Pamiętajcie o tym i cieszcie się nim jak najpełniej i oby trwało ono, jak najdłużej!
Dzień wszystkich dzieci! Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci całego świata. Oficjalnie jest ono obchodzone od ponad pół wieku i na zawsze wpisało się w kalendarz. Celebruje się go we wszystkich państwach, jako Dzień Praw Dziecka lub pod nazwą Powszechnego Dnia Dziecka. Różnicą jest tylko data, kiedy w danym państwie jest obchodzony.

W kalendarzowym Dniu Dziecka oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.


I tak było w tym roku. MGOK w Płotach zorganizował dla najmłodszych pociech festyn, w którym dominowały gry, zabawy i konkursy sprawnościowe. Festyn odbywał się na placu przed Domem Kultury i trwał od godziny 11.00 do 17.00. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na festyn przybyła spora grupa dzieci. Frekwencje stworzyły również przybyłe przedszkolaki, które brały udział w przeciąganiu liny, przejścia pod skakanką, a także w tańcu na gazecie i wielu innych konkurencjach. Najlepszy zawodnik otrzymywał z rąk naszej wróżki kolorowy kotylion oraz pamiątkową czapeczkę. W czasie trwania festynu odwiedził nas gość, kandydat na prezydenta RP Andrzej Lepper, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, a dorosłym wręczył plakietkę i apaszkę.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się trampolina, która w tym dniu była za darmo, a także wata cukrowa.
Mamy nadzieję, że za rok będzie nas coraz więcej. Zapraszamy za rok.