Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Wystawa Krzysztofa Krzywińskiego06-06-10

Krzysztof Krzywiński „ Przypadki wieku średniego”- 30 scen z życia dorosłego człowieka,

czyli wystawa nie dla dzieci.

Spośród szamotaniny linii biegnących dynamicznie w różnych kierunkach i burzy barw, wyłaniają się odrealnione postacie ludzkie. Ich deformacja postępuje w miarę naszego zaciekawienia i głębszego wpatrywania się w dzieło. Krótkie nóżki, duże głowy, czasami zwierzęce, odkryte mózgi, bez rąk, jakby fragmenty ponaczepianych nieudolnie ciał różnych stworzeń. Przerażają i intrygują, skłaniają do refleksji i przyciągają - nie sposób „przelecieć po wystawie”, każda scena ekspozycji cyklu „Przypadki wieku średniego” wymaga wejścia i rozsmakowania się w tej niezwykłej przestrzeni, nieograniczonej niczym poza naszą siłą interpretacji symboli i motywów.

   Krzysztof Krzywiński wykorzystując alegorie wielu aspektów życia dorosłego człowieka dyskutuje z widzem o jego relacjach z samym sobą, bliskimi i otaczającym światem. Podejmuje się ukazania cech ludzkich, momentami je przejaskrawia lub nadaje im nieco demoniczny obraz.

Wystawę można było oglądać w Miejsko- Gminnym Ośrodku w Płotach od 10 maja 2010.  Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko przechodniów odwiedzających DK, ale także uczniów szkół. W ramach lekcji plastyki gościli u nas uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr w Płotach wraz z nauczycielem plastyki Panią  Bogusią Krawiec, a także uczniowie młodszych klas. Niektórzy po raz pierwszy mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy obraz, z czego jest wykonany, jaką techniką jest namalowany, a także dokonać interpretacji. Uczniowie starszych klas dokonywali własnej interpretacji, choć nie ukrywali, że przekaz obrazów jest trudny. Z góry dziękujemy Panu Krzysztofowi za możliwość wystawienia u nas tak fantastycznej wystawy i życzymy powodzenia w dalszej tak nie łatwej pracy malarza.