Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Festyny w Gminie Płoty06-06-10
Festyny w Gminie Płoty.

Ostatni tydzień w związku z bliskością  Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz piękna, słoneczna pogoda była okazją do zorganizowania wielu festynów właśnie dla dzieci.
Pierwszy festyn z racji niezbyt sprzyjającej pogody odbył się na placu przed MGOK, gdzie gościły dzieci z Bądkowa. Pan sołtys przygotował dla tych najmłodszych słodki poczęstunek, a wesoła ekipa z Domu Kultury zapewniła oprawę muzyczną i zorganizowała zabawy i konkursy sprawnościowe.
Kolejny festyn odbył się w Natolewicach. Wśród konkurencji sprawnościowych najmłodsi mogli pomalować sobie twarz w dowolnie wybraną przez siebie postać. Wesoła ekipa z DK  w Płotach w uroczych przebraniach rewelacyjnie poprowadziła festyn o czym świadczyła radość i uśmiech na twarzach dzieci.

W Słudwi pod wodzą rady sołeckiej i sołtysa festyn rozpoczęto o godzinie 12.00. Wszyscy mogli obejrzeć turniej piłkarski, w której zwyciężyła drużyna z Zatorza Płoty. Drużyny walczyły o puchary: Burmistrza Płotów, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Płotach i Dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach. Po turnieju piłkarskim ekipa z DK poprowadziła festyn. Wśród przeprowadzonych konkurencji był taniec na gazecie, dmuchanie balonów, jazda na nartach oraz wiele innych atrakcji.
Kolejne festyny odbyły sie w Czarnym, gdzie jak zawsze wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Bogactwo nagród zachęcało dzieci do wzięcia udziału w zawodach sprawnościowych. Pani Sołtys Barbara Rydzak przygotowała również darmową loterię, gdzie wylosować można było słodycze, książki, płyty dvd z fajnymi bajkami oraz wiele innych ciekawych rzeczy. W Wicimicach gościliśmy w piątek tuż po Bożym Ciele. Dzięki sprzyjającej pogodzie frekwencja była bardzo duża. Do naszego kolorowego pociągu wsiadło naprawdę każde dziecko. Następnie gościliśmy w Mechowie. Tam każdy konkurs organizowany był kilka razy z racji dużego zainteresowania dzieci i ciekawych słodkich nagród. Po konkursach najmłodsi mogli zajadać się kiełbaskami z grilla.