Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Wieczór Indyjski- Koncert Michała Rudasia- 17 października 2014 r. 21-10-14
17 października 2014 r. Goście ,którzy przybyli do Nowego Zamku w Płotach  mogli  odbyć niezwykłą podróż po Indiach. W indyjski klimat wprowadziła wszystkich Pani Dyrektor MGOK w Płotach Anna Buchholc, częstując Gości filiżanką indyjskiego napoju masala tea, który przygotowała własnoręcznie z oryginalnych przypraw. Po przywitaniu tzw. czajem,  przedstawiła wyjątkowych Gości przybyłych na to wydarzenie Panią Elizę Taworską Prezesa Zarządu Fundacji Global Language oraz Michała Rudasia artystę, wokalistę pobierającego nauki śpiewu hinduskiego w Indiach .
  


Pani Eliza zaangażowana jest w rozwiązywanie problemów społecznych w Indiach , wdraża projekty społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz dzieci żyjących w slumsach w Indiach Południowych. Obie Panie opowiadały o wyprawach wolontariackich do Indii , w których brały udział. W czasie opowieści można było obejrzeć prezentację multimedialną, na której zaprezentowane zostały zdjęcia z indyjskich wypraw wolontariackich. Gościem specjalnym wieczoru był Michał Rudaś, wokalista znany m.in. z takich programów muzycznych jak: „Jaka to melodia”, „The voice of Poland” , „Taniec z Gwiazdami”. Michał Rudaś wprowadził wszystkich w świat muzyki i piosenki indyjskiej, razem z Paniami opowiadał o swoich doświadczeniach z podróży do Indii. Magiczny koncert w klimatycznym miejscu na długo zostanie w pamięci, tych mieszkańców, którzy chcieli skorzystać z zaproszenia i przybyli na wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Płotach .

W trakcie wieczoru można było obejrzeć wzruszającą wystawę fotografii wykonanych  przez Panią Elizę Taworską  oraz Panią  Annę Buchholc podczas wolontariatu w Indiach.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji Wieczoru Indyjskiego w Nowym Zamku w płotach dnia 17.10 2014r.