Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
EKO- MIX PO RAZ XVII25-06-10

W piątek 11 czerwca  i sobotę 12 czerwca 2010 r. w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Płotach odbył się już po raz XVII finał dorocznej organizowanej przez MGOK w Płotach imprezy ekologicznej EKO- MIX.

Uczestnicy konkursu barwnym korowodem prowadzonym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod batutą Kamila Grochowskiego przemaszerowali barwnym korowodem z placu przed Urzędem Miejskim do Płotowskiego Amfiteatru. Uroczystego otwarcia w marynarskich czapkach dokonali Pani Dyrektor Anna Buchholc oraz Burmistrz Płotów Marian Maliński. Tegoroczny EKO- MIX przebiegał pod hasłem Morze Bałtyckie- Ratujemy Foki Bałtyckie. Maskotką a zarazem symbolem była foka.

Po uroczystym otwarciu nadeszła chwila podziękowań szczególnie tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, aby tegoroczny finał imprezy był jeszcze lepszy niż poprzedni. Wśród uhonorowanych podziękowaniem oraz pamiątkową koszulką zostali:

 

1. Starostwo Powiatowe w Gryficach

2. Urząd Miejski Płoty

3. Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska

4. Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska

 5. Stowarzyszenie „Klub Gaja”

6. Nadleśnictwo Resko

7. EKOTRAK- Z. Miszczyszyn

8. PPHU Bogdan Walczak- Resko

9. „Klub Miłośników Książki”- Tychy

10. Sklep „Kubuś Puchatek”- Gryfice

11. WMW- TRANS- W.W Wawrzyniak

12. Hurtownia nasion „Omnibus”- Piotr Jasina

13. Księgarnia „Skierka”- Elżbieta Strzałkowska

14. PHU MAT

15. Elekto- Mont- Mariusz Ruciński

16. EON- Krzysztof Madejski

17. ZEG- Mariusz Sowiński

18. AUTO- ZŁOM- Renata Wojciechowska

19. Franciszek Burakiewicz

20. Arkada Płoty

21. Pizzeria Malina Płoty

22. „BIUREX”- Stanisław Rynkiewicz

23. Księgarnia „Jolka”- Jolanta Puzdrowska Gryfice

24. Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Przemysłowe- Irena i Stefan

25. Masarnia Wiejska „Dyjak”

26. Edyta Szymanek- „oriflame”

27. ZULD MAXLAS- Jadwiga Nadolska

28. PKS Gryfice

29. Bank Zachodni WBK Oddział Gryfice

30. Ban Spółdzielczy Gryfice

31. Pomorska Akademia Muzyczna

32. Promo Express

33. Apteka Rodzinna Państwa Drużyńskich

34. Restauracja „Europa”- Waldemar Bogoniowski

35. Księgarnia „Meteor”- Gryfice

36. „Mag Med.”- Ratownictwo Medyczne- A. S. Kustosz

37. Wyższa Szkoła Turystyczno- Ekonomiczna Szczecin

38. Kwiaciarnia- Aneta Kallas Płoty

39. Agencja Ochrony Osób i Mienia „Tom”- Gryfice

40. Prywatna Szkoła Jazdy „Arka”

41. Restauracja „Magnolia”- Wilczynie

42. Janusz Architekt

 

Opieka medilana:

 

1. Kurier Szczeciński

2. Radio VOX

3. Trybun Ludu

4. Gryfickie Echa

5. Gazeta Płotowska

 

Po oficjalnym otwarciu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów ogłoszonych w ramach kolejnej już edycji EKO- MIX. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła ilość napłyniętych prac. Po wręczeniu nagród do zabawy zaprosiła wszystkie obecne dzieci nasza tegoroczna gwiazda Zespół „Tia Maria”. Na twarzach najmłodszych królował uśmiech a organizowane konkursy i możliwość wystąpienia z gwiazdą na scenie cieszyły się ogromnym wzięciem. Kolejnym jakże ważnym punktem były przesłuchania Giełdy Zespołów i Solistów w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Kamil Grochowski, Aleksandra Holc oraz Agnieszka Koroniecka nie miało łatwego wyboru w dokonaniu wyłonienia zwycięzców, mimo to komisja była zgodna i jednogłośna. W międzyczasie na boisku Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Płotach odbyły się sportowe potyczki szkół podstawowych, które poprowadzili Dorota i Szymon Kecler.  Przez cały dzień w pomieszczeniach MGOK można było też oglądać wystawę prac plastycznych i fotograficznych. Na deskach płotowskiego Amfiteatru zaprezentował się również szczecińska para tancerzy, którzy przedstawili kilka tańców towarzyskich.  Gwiazdą pierwszego dnia ekologicznych zmagań był Zespól „Tia Maria”, a od godziny 21 do białego rana dla dorosłych mieszkańców Płotów do tańca przygrywał zespół Raffael.

Drugi dzień to kolejne sportowe zmagania tym razem na płotowskim Orliku w SP 2 w Płotach. Wprowadzone przez panią dyrektor nowe formy cieszyły się ogromnym powodzeniem, o czym świadczyła ilość drużyn konkurujących w zawodach piłki nożnej i piłki siatkowej.  Równolegle w Sali MGOK w Płotach odbywał się Turniej Wiedzy Ekologicznej, w której rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Tematem przewodnim była Fauna i Flora Morza Bałtyckiego. Drugiego dnia bawili nas Piraci z Kołobrzegu, którzy swoim najazdem oczarowali płotowską społeczność,. Konkurencje cieszyły się popularnością m.in. wbijanie gwoździ w pieniek, przeciąganie liny oraz walka na poduchy. Kolejny punkt to pokaz pilarzy. Cięcie drewna, przecinanie deski i wiele innych atrakcji. Uroczystego zamknięcia dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Pan Piotr Jasina. Na zakończenie zagrała Płotowska Kapela Ludowa „Opłotki”. Nie zabrakło także szantowego występu, który zaprezentował zespół Zejman Band, a taneczną zabawę do białego rana zapewnił DJ z Trzebiatowa Mieczysław Czekalski.

Płotowski EKO- MIX to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych nie tylko w skali powiatu, ale także województwa o czym świadczyła spora liczba uczestników z Dobrej i Kołobrzegu.