Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Powiatowo- Gminne Obchody Święta Niepodległosci w Płotach- 11.11. 2014 r.28-11-14

Uroczyste powiatowe-gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Płotach. Uroczystości tradycyjne rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni gości oraz mieszkańcy Płotów w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Płotach przemaszerowały pod obelisk przy Urzędzie Miejskim, gdzie odbył się koncert pieśni patriotycznych oraz złożenie pod obeliskiem przez oficjalne delegacje wiązanek kwiatów.

  Na dalszą część uroczystości zebrani przemaszerowali do Starego Zamku w Płotach, gdzie w sali rycerskiej rozpoczęły się wyjątkowym- patriotycznym koncertem po góralsku. Dla uczczenia ustanowionego w tym roku przez Sejm roku Oskara Kolberga- Anna Buchholc, dyrektor MGOK zaprosiła góralską kapelę HORA, z Zakopanego, która zaprezentowała się w trochę nietypowym repertuarze pieśni patriotycznych wykonanych na góralską nutę. Występ muzyków z Zakopanego spotkał się z gorącym przyjęciem licznie zebranej publiczności.