Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
Międzynarodowy Dzień Kobiet 201614-03-16
Aktorskie popisy, muzyczne oraz taneczne akcenty a także duża porcja humoru to wrażenia z ostatniej imprezy jaka odbyła sie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach dnia 8 marca br. Dzień Kobiet w naszej placówce obchodzony jest z niezwykłym rozmachem, tak też było tym razem. Przygotowany program artystyczny był ukłonem w stronę wszystkich kobiet.
Podczas uroczystości zaprezentowały się zespoły działające w MGOK od najmłodszych po najstarszych. Nie obyło się również bez życzeń, które uroczyście wszystkim paniom złożył Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Pan Józef Malinowski. Co roku w ramach uroczystych obchodów Dnia Kobiet organizowany jest konkurs fotograficzny „Kobieta w obiektywie”. W tym roku tematem przewodnim było „Macierzyństwo”. Patronat honorowy na konkursem od lat sprawuje Burmistrz Płotów. I miejsce w konkursie zajęła Pani Katarzyna Chruścielwska, II miejsce Pani Monika Szymańska-Kamińska, III miejsce Pani Mirosława Dzitkowska, oraz dyplom za udział Pani Maria Chorągiewicz.
Miła atmosfera, jaka panowała podczas uroczystości pozwoliła na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków. Na zakończenie wszystkie panie otrzymały słodkie mufinki z życzeniami. fot. Pan Grzegorz Pytliński.


mgok