Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.
XXIII Festiwal Piosenki Ekologicznej EKO-MIX, EKO-CUP Płoty 201620-06-16

Płoty ekologią stoją.

Wystawa prac fotograficznych i plastycznych, konkurs wiedzy ekologicznej, giełda zespołów i solistów oraz potyczki sportowe, a to wszystko za sprawą XXIII Festiwalu Piosenki Ekologicznej EKO-MIX, EKO-CUP 2016, który odbył się 10-11 czerwca w Płotach. Uczestnicy przedsięwzięcia poprzez swoją twórczość manifestować mogli troskę o ekologię i ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Organizatorem Festiwalu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Płotach. Współorganizatorami tegorocznego Festiwalu byli: Powiat Gryficki, Gmina Płoty, GAZ-SYSTEM S.A., PHU Węglobud S.A., Nadleśnictwo Gryfice oraz MLUKS „Mokasyn Płoty”. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Gryfickiego oraz Burmistrz Płotów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Bóbr”, który licznie występuje na terenie Gminy Płoty. Już po raz trzeci pierwszy dzień Festiwalu, to miting lekkoatletyczny EKO-CUP dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Ten rozgrywany był na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach przy współpracy z MLUKS Mokasyn Płoty i zaangażowaniu Doroty i Szymona Keclerów, którzy tradycyjnie perfekcyjnie przygotowali i przeprowadzili cały turniej. Tryumfatorzy poszczególnych konkurencji sklasyfikowani na czołowych miejscach wg kategorii wiekowych otrzymali sportowe medale, pamiątkowe dyplomy i smakowitego pączka. Ale turniej Eko-Cup, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale głównie okazja do dobrej zabawy i wsparcie idei wspierania świadomości ekologicznej. W sobotę uczestnicy Festiwalu EKO-MIX 2016 spotkali się przy scenie zlokalizowanej w parku miejskim w Płotach. Otwarcia Festiwalu dokonała Anna Buchholc, dyrektor MGOK oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach Dorota Tarczyńska. Obie panie dokonały też przekazania młodzieży symbolicznego klucza do miasta. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy został Bóbr, a do współpracy włączyło się Nadleśnictwo Gryfice. EKO-MIX, to nie tylko finałowa impreza w parku miejskim. Od kilku tygodni uczestnicy z prawie całego województwa przysyłali prace na konkurs plastyczny, fotograficzny i na projekt torby ekologicznej. Nadesłano w sumie 126 prac, a wręczenie nagród odbyło się na scenie festiwalu.

Wśród laureatów Konkursu Plastycznego znaleźli się:

Kategoria 7-9 lat

I miejsce- Hubert Walukiewicz- SP2 Płoty

II miejsce - Julia Chlebowska- SP Wicimice z siedzibą w Modlimowie

III miejsce - Dominik Stolarczyk- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

                 Kuba Stasiak- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

                 Kamil Gwardyś- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

                 Paula Lenarczyk- SP 2 Płoty

Kategoria 10-12 lat

I miejsce - Maria Klimko- SP2 Płoty

II miejsce - Eliza Matuszczyk- SP3  Gryfice

III miejsce - Marcelina Stefańska- SP Karnice

Wyróżnienie - Jakub Król- SP Resko

Kategoria 13-15 lat

I miejsce - Julia Szczepańska- CK Resko

II miejsce - Sara Pigulska- Gimnazjum Płoty

III miejsce - Kinga Rola- MOS Waniorowo                                     

                  Katarzyna Wasiun- MOS Waniorowo

Kategoria 16-18 lat

I miejsce - Paweł Sobierajski- MOS Waniorowo

II miejsce - Marzena Naglacka- MOS Waniorowo

III miejsce - Kamil Winnicki- CK Resko

                   Artur Jóżwiak- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

                   Piotr Jadwiżyc- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

                   Bartosz Zaworonek- Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim

Kategoria dorośli

I miejsce - Marta Adamowicz- ZS Mrzeżyno

W Konkursie Fotograficznym nagrody otrzymali:

Kat. Do 15 lat - I miejsce- Julia Kolanek- Karnice

Kat. 15-18 lat - I miejsce- Adela Architekt- Płoty

Kat. Dorośli

I miejsce - Radosław Architekt- Płoty

II miejsce - Danuta Kolonek- Karnice

III miejsce - Wioletta Architekt- Płoty

W konkursie na Logo Torby Ekologicznej przyznano dwie równorzędne nagrody:

I miejsce - Paula Lenarczyk- Płoty

I miejsce - Wiktoria Rybczyńska- Płoty

Po wręczeniu nagród scenę przejęli młodzi wykonawcy przeglądów konkursowych w ramach Giełdy Solistów i Zespołów. W konkursie wystartowało 38 solistów i 7 zespołów reprezentujących Karnice, Resko, Nowogard, Cerkwicę, Moryń, Kołobrzeg, Płoty, Brojce, Waniorowo oraz Szczecin. Jury w składzie Andrzej Grochowski, Krzysztof Malicki oraz Cezary Wadas przyznało, że miało trudne zadanie w wytypowaniu najlepszych wykonawców. Poziom wykonawczy był nie tylko wysoki, ale także bardzo wyrównany. Trzeba było jednak przyznać tytuły laureatów i tak:

W kategorii Soliści i Zespoły do 6 lat tytuł Laureata otrzymał Bartosz Pograniczny

Wyróżnienia: Alicja Lewandowska, Julia Matera, Adrian Kopeć, Gabrysia Ragus, Oliwia Piskorz, Zespół Promyczki

W kategorii Soliści i Zespoły 7-9 lat tytuł Laureata otrzymali: Ramona Sitarek, Dawid Butiuc, Amelia Wicińska, Julia Modrzejewska, Agata Kowalczyk

Wyróżniania: Zespół „Iskierki”, Lena Pawliczek, Zuzia Kędzia, Martyna Ławniczak, Gabriela Woronowicz

W kategorii Soliści i Zespoły 10-12 lat: tytuł Laureata otrzymały Nadia Dolczewska, Klara Kraszewska

Wyróżnienia: Marcelina Stefańska, Agata Kazimierczak, Zespół Wokalny z Reska

W kategorii 13-15 lat Soliści i Zespoły Dylom Laureata otrzymała: Julia Kolanek a wyróżnienie Malwina Niezgoda

W kategorii Soliści i Zespoły 16-19 lat tytuł Laureata otrzymała: Wiktoria Koralewska

Wręczenie nagród dla uczestników Giełdy zakończyło część oficjalną. Uroczystego zamknięcia XXIII Edycji Imprezy Ekologicznej „EKO-MIX 2016” dokonała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach Dorota Tarczyńska. Przez cały czas trwania imprezy w parku miejskim dostępne były plenerowe atrakcje, stoiska gastronomiczne i kiermasze. Czynne były ogródki zabaw dla dzieci, gokarty i „FotoBudka” oferująca pamiątkowe fotografie z logo EKO-MIXU W części pozakonkursowej na scenie zaprezentował się działający przy MGOK zespół New York Rastamans oraz młodzi tancerze ze Szkoły Tańca „ISKRA” W roli gwiazdy wieczoru wystąpił bardzo interesujący zespół ”ALEPAK”, a całość imprezy tradycyjnie zakończyła Zabawa Taneczna Pod Gwiazdami.