13 listopada w Domu Kultury w Płotach odbyło się przedstawienie teatralne   pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu znanego nam Teatru Krak Art z Krakowa.  Tym razem była to bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy. Najmłodsi poznali przygody  Zajączka, którego Lis podstępem wypędził   z własnego domu. Zrozpaczony Zajączek błąkając się szukał ratunku i pocieszenia wśród różnych zwierząt, które w walce z Lisem nic nie wskórały. Udało się to dopiero Kogutowi, który ostrym dziobem przepędził Lisa, a Zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni  kontakt z dziećmi, włączali je do współudziału  w przedstawieniu, zachęcali do zabaw przy piosenkach. Kolorowa scenografia, barwne kostiumy oraz humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą bardzo podobały się dzieciom.