We wtorkowe popołudnie  13 lutego w Domu Kultury w Płotach odbył się spektakl „Bocian i żaba”, które wystawiło Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii Krak Art z  Krakowa. Przedstawienie „Bocian i żabka” to historia małej, nieposłusznej Żabki – Hanusi. Żabka poszukująca przygód i towarzyszy do zabawy zbyt daleko oddaliła się od domu i zgubiła się. W czasie wędrówki spotkała biedronkę, bociana, dzięcioła i sikorkę. Na szczęście leśne zwierzątka pomogły swojej zielonej koleżance odnaleźć drogę do domu. Spektakl pokazał dzieciom jak ważne jest pomaganie młodszym i słabszym od siebie, uczył posłuszeństwa wobec rodziców. Zarówno mali jak i dorośli widzowie byli zachwyceni kolorową scenografią i aktorami.