Odbywająca się w piątek i sobotę 9-10 czerwca w Płotach XXIV edycja Festiwalu Ekologicznego EKO-MIX przyciągnęła uczestników z całego Pomorza Zachodniego. Tegoroczny festiwal poświęcony był znanej polskiej wiewiórce. W ekomixowych zmaganiach wzięło udział około 500 uczestników. Rywalizacja odbywała się w konkursach plastycznych, fotograficznych, wiedzy ekologicznej oraz konkursie wokalnym. Na scenie płotowskiego amfiteatru zaprezentowały się prawdziwe perełki wokalnych wykonawców w kategoriach wiekowych od najmłodszych po młodzież szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wiedzy ekologicznej wystartowało ponad 20 uczestników. Pogoda w tym roku dopisała znakomicie, na widowni amfiteatru przez cały czas zasiadała liczna grupa widzów a na atrakcyjnych występach towarzyszących turniejowi niemalże brakowało miejsc. Wszystko odbywało się w atmosferze pikniku, niezależnie od występów artystycznych można było sprawdzić swoje umiejętności w konkursach organizowanych przez Związek Gmin R-XI, zjeść coś dobrego, poskakać na dmuchańcach. Bardzo udana impreza, atrakcyjne nagrody i świetna zabawa to przede wszystkim zasługa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach- Domu Kultury w Płotach, wielki wysiłek jaki włożyła pani kierownik Anna Buchholc, pracownicy MGOK którzy przez wiele dni przed samą imprezą nie liczyli godzin pracy, oraz grupy wolontariuszy. W przerwach między zmaganiami wokalnymi zaprezentowali się: Grupa Karate z LKS Polonia Płoty, Szkoła Tańca Iskra oraz Zespół Muzyczny Daydream z Domu Kultury w Płotach. Gwiazdą Wieczoru tegorocznej edycji był Damian Ukeje- Zwycięzca I Edycji „The Voice of Poland”. Patronat honorowy nad XXIV Festiwalem Piosenki Ekologicznej objęli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać oraz Burmistrz Płotów Marian Maliński. Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do sponsorów i osób wspierających działania ekologiczne na terenie Gminy Płoty: GAZ-SYSTEM S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Gryficach, PH WĘGLOBUD, Celowy Związek Gmin R-XXI, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Artur Łącki- Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Agencja Ochrony Osób i Mienia „TOM”, Księgarnia „Jolka”, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Nadleśnictwo Resko, Klub Miłośników Książki- Sławomir Muskała, Restauracja Magnolia- Wanda i Zygmunt Szpak, MULKS „Mokasyn”, Unia Miast i Gmin Dorzecza Regi, Apteka Rodzinna- Krystyna i Przemysław Drużyńscy, Korporacja Przemysłowa „ARKADA”, Kasa Stefczyka Gryfice, Piotr Bednarz, Restauracja Europa- Waldemar Bogoniowski, EKO-TRAK- Krystyna i Zenon Miszczyszyn.

Poniżej prezentujemy wyniki XXIV Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKO-MIX Płoty 2017”

Wyniki konkursu plastycznego

Kat. do 6 lat