W dniach 8-9 czerwca w Płotach odbyła się już XXV jubileuszowa edycja Festiwalu Ekologicznego EKO-MIX, EKO-CUP Płoty 2018. Ta najdłużej funkcjonująca tego typu impreza w powiecie gryfickim organizowana jest przez Dom Kultury w Płotach. W piątek 8 czerwca w sali kawiarnianej Domu Kultury w Płotach odbyła się inauguracja wystaw prac plastycznych przesłanych na konkursy ogłoszone w ramach festiwalu. Drugi dzień festiwalu rozpoczął się o godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie XXV Edycji Festiwalu Ekologicznego „EKO-MIX, EKO-CUP 2018” przekazanie dziecom symbolicznego klucza do miasta przez Starostę Powiatu Gryfickiego Kazimierza Sacia oraz kontynuacja imprez towarzyszących. Na scenie odbyły się prezentacje, podziękowania dla sponsorów oraz wręczenie nagród dla laureatów już rozstrzygniętych konkursów.  Na uwagę zasługuję wyróżnienie, które otrzymała kierownik Domu Kultury w Płotach Anna Buchholc. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie uhonorowana dyplomem wyróżnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szerzenie kultury polskiej na terenie Pomorza Zachodniego.  Następnie scenę przejęli młodzi wykonawcy przeglądów konkursowych w ramach Giełdy Solistów i Zespołów. Wręczenie nagród dla uczestników Giełdy zakończyło część oficjalną. Na Hali sportowo-widowiskowej Rega Arena odbył się konkurs wiedzy ekologicznej przygotowany przez Instytut Ornitologii w Szczecinie. Uroczystego zamknięcia XXV Edycji Imprezy Ekologicznej „EKO-MIX 2018” dokonała kierownik DK Anna Buchholc. Na scenie zaprezentowali się również tancerze ze Szkoły Tańca Iskra trenujący w DK Płoty, Książe Disco Polo DJ Kriss oraz Zespół Taneczny Mamba z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gryfic. Przez cały czas trwania imprezy w parku miejskim dostępne były plenerowe atrakcje, stoiska i kiermasze przygotowane czynne były ogródki gastronomiczne, ogródki zabaw dla dzieci, kule wodne, bangi, O godzinie 21.00 rozpoczął się koncert Gwiazdy Wieczoru Grażyna Łobaszewska z Zespołem Ajagore. Występ cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że płotowski amfiteatr zapełnił się publicznością po same brzegi. Ostatnią pozycją, oczekiwaną przez wielu mieszkańców Płotów była zabawa taneczna pod gwiazdami do białego rana z DJ.