14 kwietnia 2018 r. (sobota) w Domu Kultury w Płotach w cyklu koncertów „Dla Niepodległej” wystąpi Gabriel Fleszar, który zadebiutował w 1999 roku piosenką „Kroplą deszczu”. Piosenka ta stała się ogromnym przebojem i do dziś jest jedną z najchętniej granych w polskich stacjach radiowych. Przed nami wyjątkowy wieczór w akustycznym wydaniu.

Gabriel Fleszar – ur.27.09.1979- Muzyk (gitara i fortepian), wokalista, autor tekstów i kompozytor, poeta (minitomik poezji dołączony do płyty „Pełnia” oraz antologia legnickiego rynku „Nawet pawie mamy czarnobiałe”), aktor filmowy: główna rola w filmie „Sezon na leszcza” (2001) w reżyserii Bogusława Lindy oraz teatralny: z grupą „300 chwil do deja vu” (grand prix i nagroda prezydenta miasta na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy oraz wyróżnienie na XXV Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej za autorski spektakl „4/4”), jako wokalista solowy wydał płyty: „Niespokojny” (1999), „Niespokojny 2” (2001) i „Pełnia” (2003), które łącznie sprzedały się w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy, odebrał dwa Playboxy (nagrody rozgłośni radiowych) za debiut i przebój roku 1999 („Kroplą deszczu”), od 2010 roku wokalista rockowego zespołu Candida, z którym wydał płytę „Frutti di mare” (grudzień 2012), autor muzyki do spektaklu „Pracapospolita czyli tacy sami” wystawianego przez jeden z najlepszych w Polsce teatrów -legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, występuje również w elektronicznym duecie QLHEAD/FLESZAR oraz  w rozimprowizowanym, akustycznym A3 Format.